Jdi na obsah Jdi na menu
 


Za dva týdny bude na zimáku mrznout

30. 7. 2013

 SEDLČANY – Rychlost, s jakou se po ničivé červnové povodni začaly prováděly opravy vodou poškozených sportovišť, byla obdivuhodná. Jedním z nejvíce povodněmi zasažených areálů byl sedlčanský zimní stadion. Před necelými dvěma měsíci tu voda v útrobách haly dosahovala výšky přesahující dva metry, koncem července je téměř všechno připraveno k zahájení zimní sezony. Ta začne spuštěním mrazících agregátů za necelé dva týdny, konkrétně už v pondělí 12. srpna. Kvalitu ledu si na sedlčanském zimním stadionu bude moci jako první tradičně vyzkoušet o sedlčanské pouti v neděli 18. srpna zdarma veřejnost.

 

 
„Bylo to teď pro nás hodně hektické období, prakticky všichni zaměstnanci místo toho aby si vybírali volno, tak od rána do večera byli v práci. To nejhorší už máme za sebou, zbývají nám dodělat jen drobnější úpravy na obou rolbách a uklidit po řemeslnících. Pokud se týká výroby ledu, tak by se po zametení hrací plochy mohlo klidně začít mrazit už teď. Betonová plocha kluziště, mantinely a ani mrazící kompresory nebyly vodou totiž nijak poškozeny. Pokud jde o hokejové zázemí, tak všechny kabiny jsou nově opraveny a vymalovány, ještě čekáme na dodávku nových dveří. Dál vysoušíme původní část zděných kabin hokejistů Tatranu a také ošetřovnu. I toto prostory by měly být do zahájení sezony plně provozuschopné,“ řekl František Kadleček, vedoucí sedlčanského zimního stadionu.
 
 
Největší obavy byly v červnu o před pár léty nově zakoupenou akumulátorovou rolbu, která také při povodních zcela zmizela pod vodou. „Původně se počítalo, že na opravu rolby budeme muset pozvat odborníky z finského výrobního závodu. Ale nakonec se ji povedlo našim šikovným zaměstnancům, a díky sedlčanskému specialistovi přes elektroniku panu Kolínovi, opravit vlastními silami. Náhradní plynovou rolbu nám chtěl nezištně zapůjčit kralupský zimní stadion, ale nebude to nutné. Také naše rezervní rolba bude totiž do zahájení sezony provozuschopná, zbývá do ní jen namontovat opravený motor,“ vysvětlil vedoucí zimního stadionu. O dění na stadionu se budou moci přesvědčit v brzké době na vlastní oči i návštěvníci webů stadionsedlcany.eu a sedlcany.cz. Do zahájení sezony bude na zimním stadionu namontována nová a kvalitnější on-line kamera.
 

Zdroj: Sedlčanský kurýr