Jdi na obsah Jdi na menu
 


Držitel poháru bude znám o týden dříve

2. 3. 2014

 SEDLČANY – Devátý ročník hokejového Hobby turnaje stupňuje v těchto dnech otáčky a nervozita hráčů se zvyšuje. Už jen něco málo přes týden mají jednotlivé týmy na to, aby si vylepšily postavení v tabulce, na jehož základě vstoupí do vyřazovacích bodů. Jako první se v nich představí v úterý 11. března účastníci 1. ligy, konkrétně vítěz a poslední tým konečné prvoligové tabulky. Play-off zápasy 2.ligy startují v pátek 14. března, vyřazovací boje 3. ligy pak v sobotu 15. března. Všechna vyřazovací utkání se hrají na dva zápasy, nejlepší čtyři týmy z každé ligy se utkají dvoukolově v semifinále. První semifinálová utkání 1., 2. a 3. ligy jsou na programu od neděle 23. do soboty 29. března. To se netýká nejlepší čtveřice mužstev 4. ligy, které de facto začínají semifinálové zápasy už v sobotu 16. března. První finálové zápasy startují na zimním stadionu 30. března, odvety 2. dubna. Kdo převezme z rukou starosty města Jiřího Buriana putovní pohár a stane se tak vítězem 1. ligy určí odvetný a zároveň poslední zápas celého devátého ročníku turnaje v sobotu 5. dubna odpoledne.

 
„Oproti původnímu rozpisu, který počítal s finále až 12. dubna, je to o týden dříve. Dáno je to především tím, že v průběhu turnaje z důvodu nedostatečného počtu hráčů odstoupilo mužstvo Stars. Tím se snížil počet pohárových zápasů a protože do závěrečných bojů krajské soutěže nepostoupil ani Tatran, snažili jsme se aby ledová plocha zbytečně nezahálela. Led rozpouštíme ihned po skončení turnaje, v nastávající odstávce nás čeká hodně práce na údržbě stadionu. Byli bychom moc rádi, kdy se nám podařilo získat dotaci a během léta vyměnit nevyhovující osvětlení za nové. Prvně se brány zimního stadionu po letní přestávce opět otevřou v sobotu 16. srpna, kdy se tu koná další ročník setkání bigbítových kapel,“ řekl vedoucí zimního stadionu a člen pohárové komise František Kadleček.
 
V 1. lize je před posledním kolem zatím čelo tabulky vyrovnané, s dvoubodovým náskokem před druhým týmem Genemusic vedou Boys ze Zvírotic, třetí Rožmitál ztrácí na Zvírotice tři body. Druhé lize kralují hokejisté SK Votic, druzí Huroni z Vršovic za nimi zaostávají před posledním kolem o pět bodů. Votice si díky sobotnímu vítězství na Žabáky definitivně zajistily  postup přímo až do semifinále druhé ligy. Jasno je už také v 3. lize, kde vedou suverénní Čerti Křepenice, kteří se víc jak pět měsíců mohly chlubit neporazitelností v turnaji. „Růžky“ jim přistřihla až 23. února Bomba Rovina. Čtvrtou ligu vede zatím záloha Starých pánů ze Štětkovic. Také tady bude celý příští týden ještě o co hrát, do závěrečné ply-off postupují ze sedmičlenné 4. ligy jen čtyři týmy. Zbývajícím třem mužstvům sezona 9. ročníku sedlčanského Hobby turnaje skončí. Definitivně jasno v jednotlivých ligách bude v pondělí 10. března, hned následující den začínají na ledě zimního stadionu vyřazovací boje.
 

 

Zdroj: Sedlčanský kurýr