Jdi na obsah Jdi na menu
 


Končí osmý ročník hokejového poháru

11. 4. 2013

 SEDLČANY – Na zimním stadionu skončila ve středu posledními dvěma zápasy série semifinálových utkání osmého ročníku pohárového hobby turnaje. Pondělní semifinálové odvety poslaly do finále 1. ligy mužstva HC River Boys Zvírotice a HC Rožmitál pod Třemšínem. V úterý se rozhodovalo o finalistech 2. ligy, šťastnějšími mužstvy se po odvetných zápasech staly SK Marila Votice a HC STROS. Středa patřila na sedlčanském zimním stadionu odvetným soubojům semifinalistů 3. ligy. Bomba Rovina i napodruhé přehrála mužstvo HC Čerti Křepenice 10:3 (první zápas 7:3) a společně s Béčkem Staré gardy Štětkovice postoupila do finále. B-tým Štětkovic porazil v posledním večerním semifinále Ševce z Nového Knína 3:2 (první zápas 3:1).

 

Sobotní finálový program 8. ročního hobby turnaje zahájí už dopoledne finále 3. ligy. Zápas Bomba Rovina – Stará garda Štětkovice B začíná v 10.30 hodin. Finále 2. ligy je na programu odpoledne, od 13.30 hodin se v něm o putovní pohár zimního stadionu utkají mužstva SK Marila Votice a HC STROS. Velké finále 1. ligy HC River Boys Zvírotice – HC Rožmitál pod Třemšínem začíná v 17 hodin. Vítěz tohoto finálového zápasu získá na rok putovní pohár starosty města Sedlčan. Všechna finálová utkání se hrají na 3 x 20 minut, v případě nerozhodného výsledky rozhodnou o vítězi samostatné nájezdy.
 
 
Program podvečerního finále 1. ligy doplní také předání cen vítězům kanadského bodování ze základní části turnaje. Těmi se stali v první lize Jiří Kahoun (Stará garda Štětkovice) 44 bodů (32 vstřelených branek a 12 přihrávek), v druhé lize Jiří Fulín (Marila Votice) 63 bodů (37 + 26) a ve třetí lize Martin Děd ml. (Stará garda Štětkovice B) 36 bodů (23 + 13). Cenu od pořadatelů převezme také Petra Jelenecké, která statečně po celý turnaj hájila branku mužstva HC Miličín. Dostane se i na ocenění nejslušnějšího mužstva v turnaji, tím se stala Stará garda Štětkovice. Ceny čekají také na diváky a vítěze tipovací soutěže.
 

Zdroj: Sedlčanský kurýr