Jak už se poslední dobou stává naší nemilou tradicí, tak i zápas proti SK Cetos jsme zahájili tragicky. Hned od úvodních minut byl soupeř aktivnější. Žádný ze střeleckých pokusů se však neujal. To platilo až do 9. minuty, kdy se po přiťuknutí Pepy Vacíka zmocnil puku Přemek Mlčoch a slalomem kolem našich obránců a následným neomylným forhendovým blafákem otevřel skóre zápasu. Hra Cetosu v té době působila velmi organizovaně a veškeré pokusy našich útočníků končily už na útočné modré čáře. Další šok přišel ve 13. minutě, kdy nevině vypadající nahození nedokázal za brankou náš brankář zachytit. Puk se následně dostal k Jiřímu Veselému, který jej okamžitě poslal před prázdnou branku Tomáši Drobílkovi, který bez větších problémů zvýšil vedení Cetosu na 2:0. To byl konečný stav 1. třetiny. Druhou 15 minutovku jsme odstartovali přeci jen aktivněji. Hned ve třetí minutě přihrál Milan Hájek do předbrankového prostoru novicovi v našem dresu Lukáši Zajacovi, který dokázal propasírovat puk mezi nohy brankáře. Bylo to 2:1 a očekávalo se že, branka nás probudí k velkému náporu. Místo toho však přišla další studená sprcha. Pouze dvě minuty po naší úvodní brance se k odraženému puku před brankou dostal Pepa Vacík a po objetí branky s notným přispěním brankáře vrátil Cetosu 2 gólový náskok. Přestřelka však pokračovala. Hned ve 21. minutě Michal Šedivý napálil od modré puk na brankáře, který jeho střelu dokázal pouze vyrazit. O rychlou dorážku a snížení na 3:2 se postaral Milan Uhlík. Další možnost na odskočení ve skóre měli hráči Cetosu, ale nedokázali proměnit ani tu nejvyloženější šanci, kdy po obrovské chybě naší obrany postupovali ve 3 hráčích na brankáře. Naopak ve 27. minutě po obrovském závaru před brankou Cetosu se puk vrátil na modrou k Michalovi Šedivému, který poslal soupeři svou tradiční navštívenku a vyrovnal na 3:3. Do konce třetiny se ani přes šance na obou stranách skóre nezměnilo. Do závěrečné části jsme šli s výhodou přesilové hry, kterou jsme však sehráli prachbídně. Ovšem hned několik vteřin, po návratu na led potrestaného hráče Cetosu, přihrál puk Milan Uhlík Frantovi Větrovskému, který ze vzduch trefil vedení 3:4 pro Zvírotice. Další možnosti ke skórování měl opět Franta Větrovský, ale ani on, ani na druhé straně Honza Dvořák dvakrát ze samostatného nájezdu, s ukazovatelem skóre pohnout nedokázali. S postupujícím časem se stále více do útoku tlačil Cetos, ale vyrovnávací branku nedokázal vstřelit jak v nabídnuté přesilové hře, tak ani při power play. Naopak při hře soupeře bez brankáře se puku zmocnil Milan Uhlík a střelou ještě před modrou čárou pečetil výhru 5. gólem. Poslední zápas v roce 2009 jsme zvládli. Vítězný zápas, který měl příchuť derby, neboť týmy spolu každý týden trénují, a navíc zde panuje velká rivalita z předchozích 2 ročníků Cetos cupu, nás díky přízni ostatních výsledků katapultoval na průběžné první místo tabulky základní skupiny poháru. Hned tuto neděli 3.1. se pokusíme toto umístění uhájit proti vítězi loňského ročníku, mužstvu Staré Gardy Štětkovice.