Do zápasu jsme šli s pozměněnou sestavou. Podle předchozích výsledků, kdy Nový Knín si počínal naprosto suveréně, jsme očekávali velmi těžký zápas. Hned od prvních minut se naše předpoklady naplnily. Do šancí jsme se dostávali jen velmi těžce. Když už se nám povedlo překonat obranu soupeře, byla zde další velká překážka v podobě brankáře Pavla Chmelíka, který svůj tým několikrát výborně podržel, zejména při pokusech naší prvního útoku Milan Hájek- Petr Tylich- Karel Hřídel. První uklidňující branku vstřelil po přihrávce Pavla Fialy ve 14. minutě Michal Šedivý, který si sjel od modré čáry až do předbrankového prostoru a do poloprázdné branky zajistil vedení po první třetině 1:0.

Hned ve 2. minutě druhé třetiny si Petr Tylich krásně narazil puk s Pavlem Fialou a tváří v tvář brankáři Knína se nemýlil. Vedli jsme 2:0 a pokračovali ve velmi soustředěném výkonu. Šance přicházely, ale brankář Knína byl pro svůj tým velkou oporou. Vyznamenal se zejména ve 20. minutě, kdy doslova vychytal Milana Hájka, jehož střelu bez přípravy z mezikruží chytil nádherně do lapačky. Druhá polovina druhé třetiny patřila soupeři, který zvýšil tempo a začal se tlačit více do střelby. V závěru třetiny jsme pak přestáli zřejmě klíčový okamžik zápasu, když jsme ubránili oslabení 5:3 po faulu Michla Bernarda a zdržování hry Pavla Fialy.

Třetí třetinu jsme chtěli odehrát tak, abychom soupeře zbytečnou chybou nedostali do hry. To se až na několik drobností celkem dařilo. Soupeř se k výraznému tlaku nedostal, zahrozil pouze několikrát po individuelních akcích. Na naší straně předvedl krásnou samostatnou akci Lukáš Pejsar, bohužel při zakončení přestřelil bránu.  3. gól jistoty přidal po přihrávce Michala Bernarda  Karel Hřídel, který střelou pod horní tyčku nedal brankáři žádnou šanci. Pak už to bylo jen čekání na konec zápasu, protože rozhodčí nechali bez povšimnutí na obou stranách několik faulů. Utkání se naštěstí dohrálo bez větších emocí na jedné, či druhé straně. Utkání proti kvalitnímu soupeři jsme zvládli na výbornou.

Další zápas sehrajeme příští pátek proti HC Blackmilk Sedlčany. Utkání začíná v 18:00.

Ohlasy po utkání:

Trenér Pavel Tylich:,, Utkání dvou neporažených týmů začalo ve velmi dobrém tempu. Po pár minutách jsme soupeře přitlačili, což vedlo k vedoucímu gólu. Utkání dál probíhalo ve velmi dobré úrovni se šťastným koncem pro nás. Škoda výkonu rozhodčích, kterým se zápas moc nepovedl. Děkuji mužstvu za vzorný výkon.“

Karel Hřídel:,, Zápas jsme odehráli výborně takticky. Každou třetinu se nám podařilo dát gól. Jen mezi 2. a třetí třetinou trenér rozdával věnečky o Fandy Kofroně a jenom mě nedal. To mě tak naštvalo, že jsem dal třetí rozhodující gól.“

Martin Pilecký: ,, Hokejově výborný zápas, všichni dodržovali pokyny trenéra.I přes kvalitu soupeře jsme se nedostali pod větší tlak.“