Bez zraněného kapitána Milana Hájka, kterého s kapitánským céčkem nahradil Petr Balík, Michala Rýdla, slavícího narození syna, Milana Fialy a Michala Bernarda jsme nastoupili proti dalšímu favoritu soutěže týmu Old Boys.

Úvod zápasu nám vůbec nevyšel.V našem týmu chyběl pohyb a nasazení. Soupeře, který byl u všeho o krok dříve jsme zastavovali jen za cenu zbytečných faulů. Hned první naše oslabení potrestalo vedoucí brankou útočné duo Old Boys Tomáš Saska- Václav Herma,. Prvně jmenovaný využil přihrávky před poloodkrytou branku a poslal ,,staré pány“ do vedení. Vedoucí branka soupeře přiměla ještě k větší aktivitě, ale žádná z několika šancí nebyla využita. Náš tým, hrající na pouhé 2 pětky se marně pokoušel dostat do tempa. V 9. minutě jsme šli dokonce do dvojnásobného oslabení. Po dobře zvládnuté 1. minutě  se ke slovu dostal opět Tomáš Saska, který nepříliš povedenou střelou z mezi kruhů zaskočil brankáře a zvýšil na 2:0. Po siréně, ukončující 1. třetinu jsme byli rádi,že rozdíl ve skóre je pouze dvou brankový, protože Old Boys několik možností na zvýšení náskoku měli.

Druhou třetinu jsme začali opět velmi špatně neboť soupeř e dostal opět k několika jasným gólovým příležitostem. Jednou nás zachránilo i břevno. Od poloviny druhé třetiny se začala hra vyrovnávat a pomalu jsme začali soupeře přehrávat. Ve 26. minutě Petr Tylich s Davidem Ryšánkem dokonale rozebrali obranu Old Boys a bylo to 2:1. Obrovskou šanci k vyrovnání měl Lukáš Pesar, který minul puk před prázdnou brankou. O vyrovnání se postaral nejlépe střílející obránce soutěže, Michal Šedivý, který tentokrát nepříliš prudkou střelou mezi brankářovi betony vyrovnal. Po 2. třetině byl tedy stav 2:2.

Do třetí třetiny jsme šli s výhodou jednoho hráče v poli, se kterou jsme naložili prachbídně a soupeře prakticky vůbec neohrozili. Ve třetí části se hrál opatrný hokej, obě mužstva se hlavně soustředila na obranu, protože další odskočení ve skóre ať už na jedné či druhé straně by bylo rozhodující. V 7. minutě jsme se dostali k přesilové hře 5:3, při které Patrik Eisenreich přihrál Michalu Šedivému na modrou. V té chvíli hráči Old Boys poznali to, co je v této sezóně naprostou samozřejmostí, Michal Šedivý střela od modré=gól. Vedli jsme 3:2 a soupeře i přes několik vyloučení jsme k ničemu vážnému nepouštěli. V závěrečné minutě, se při přesilové hře odhodlal Old Boys k power play, ale veškerou jejich snahu utnul 5 sekund před koncem úmyslný ofsajd. Po katastrofální první polovině zápasu jsme dokázali zápas otočit a porazit tak loňského semifinalistu poháru.

Řekli po zápase

Trenér Pavel Tylich: ,,Utkání se vyvíjelo velmi špatně. Soupeř hrál velmi chytře a čekal na přesilovky, které jsme mu nabídli díky tomu že jsme nebruslili. Do tempa jsme se dostali až po polovině zápasu. Ve třetí třetině už soupeř nestačil bruslit a tak fauloval, což nám pomohlo k vítězství.“

Martin Pilecký: ,, Prospali jsme první třetinu. Od poloviny zápasu jsme se zvedli a díky Šéďovo tvrdým střelám jsme to otočili.“

Pavel Fiala: ,, První dva góly jsme dostali v oslabení. V závěru zápasu jsme se semkli a otočili skóre. Soupeř byl nebezpečný, ale vítězství jsme udželi.“