20. 9. 2008

Jít do zápasu s cílem v úvodu neinkasovat a počkat, s čím přijde soupeř. Tak zněla před zápasem slova trenéra Pavla Tylicha. Po opatrných prvních minutách napřáhl ke své oblíbené ráně od modré Michal Šedivý a vedli jsme 1:0. I po vedoucí brance jsme se hlavně soustředili na obranu a z ní vyráželi k rychlým protiútokům. Jeden z nich dokázal po samostatné akci zakončit Petr Tylich, když se krásně proháčkoval až před brankáře Domina a přidal druhý gól. Jen o několik minut později puk vybojoval Milan Hájek a ze samostatného nájezdu potvrdil svou střeleckou formu z tréninku. Ještě před koncem první třetiny se podruhé trefil Michal Šedivý, jak jinak než od modré čáry.
Po první třetině se zdálo, že zápas spěje k našemu jednoduchému vítězství, zvlášť když Patrik Eisenreich krásně trefil levý růžek branky v úvodu druhé třetiny a zvýšil na 5:0. Pak jsme ovšem z nepochopitelného důvodu přestali hrát a do hry se začalo čím dál více dostávat Domino. Po několika šancích přišel trest v podobě branky, kterou vstřelil po velkých zmatcích v naší obraně Martin Macháček, kdy doklepl puk do poloprázdné branky. Do konce třetiny se i přes několik příležitostí Domina skóre nezměnilo.
Závěrečná třetina začala opět pod naší taktovkou. Nejprve se trefil Lukáš Pejsar a zanedlouho po něm dal svou premiérovou branku za Zvírotice Milan Fiala. Za stavu 7:1 jsme opět malinko polevili v koncentraci. Po několika chybách v našem obranném pásmu, kdy se nepodařilo vyhodit puk, snížil Jirka Ureš na 7:2. Toto varování bylo jasným signálem k tomu, že je potřeba zařadit na vyšší rychlostní stupeň. Své branky se pak dočkal i Venca Mareš, který zvýšil na 8:2, když dokázal dorazit vyraženou střelu pře nohu ležícího brankáře. Tečku za vcelku povedeným vystoupením udělal Michal Bernard, který první  brankou při své premiéře v našem dresu upravil na konečných 9:2.
Utkání perfektně zvládli oba rozhodčí a to i navzdory tomu, že to byl jejich třetí zápas v řadě.

Ohlasy po utkání:

Trenér Pavel Tylich:,, Do zápasu jsme vstupovali obezřetně se zodpovědnou hrou dozadu. Postupem času jsme soupeře začali pomalu přehrávat. Dostavili se i góly. Ve druhé třetině jsme výrazně polevili a přizpůsobili jsme se hře soupeře. Ve třetí třetině jsme chtěli co nejdříve rozhodnout, což se díky dvěma slepeným brankám povedlo. Velkým plusem je, že se do hry dostali všichni hráči.“

Petr Tylich:,, Začali jsme dobře. Proti pro nás neznámému soupeři se snažili všichni plnit své úkoly. Odměnou bylo brzké vedení. Pak už se hrálo klidněji. Soupeř hrál dost tvrdě a dost fauloval. Rozhodčí však zápas zvládli dobře a nepřipustili možnost zbytečného zranění.“

Michal Šedivý:,, Po rozpačitém úvodu s Kačery jsme konečně přepli na vyšší rychlostní stupeň. I když Domino nabylo na úrovni Kačerů, my jsme se konečně začali prosazovat jako tým. 4:0 po první třetině toho bylo jasným důkazem. Od druhé třetiny soupeř lépe bránil a vyrovnal hru. Definitivně nás uklidnily góly 2 góly během 30 sekund v úvodu 3. třetiny. V závěru jsme mohli při přesilovce dosáhnout i 10. gólu.“