První utkání v roce 2009 jsme sehráli proti Chlumu. Opět jsme se přesvědčili o tom, jak je soutěž v této sezóně vyrovnaná, protože Bubáci, ač na předposledním místě tabulky sehráli velice dobrý zápas. Naše výrazné vedení se zrodilo až v samém závěru, kdy jsme 3 brankami odskočili až na konečných 5:0.

Několik úvodních střídání jsme zahájili ve velkém tempu, bohužel několik vyložených šancí zneškodnil brankář Bubáků. Po několika těchto promarněných šancí se hra začala vyrovnávat. Po chybné rozehrávce brankáře za brankou se do velké šance dostal i Chlum,  prázdnou branku však trefit nedokázal. Na druhé straně o sobě dával vědět především první útok. První branky jsme se dočkali až v 10. minutě, kdy Petr Tylich našel Karla Hřídele, který s pomocí teče obránce otevřel skóre. Na druhé straně se do slibné šance dostal i soupeř, ale neproměnil a tak stav 1:0 vydržel až do konce 1.třetiny.

Druhou třetinu začali Chlumci ještě odvážněji a vynutili si mírnou územní převahu. Gól jsme však i přes dobré šance soupeře nedostali. Od páté minuty se naši hráči začali opět probouzet, nicméně v jejich snaze o dosažení druhé branky bránil ten večer skvělý brankář Zdeněk Kalina. Kýžený druhý gól přišel až v samém závěru 2. třetiny, kdy ve vlastním oslabení David Ryšánek pěknou střelou švihem zvýšil na 2:0 a do třetí třetiny tak dodal více klidu na naše hokejky.

Třetí třetina se pak hrála v poklidu. Několik našich šancí jsme neproměnili a zdálo se, že utkání skončí naší 2 brankovou výhrou. Pět minut před koncem se však ke své oblíbené disciplíně, to znamená ráně od modré, dostal Michal Šedivý a zvýšil na 3:0. O další 2 minuty později si vzal ve vlastním obranném pásmu puk Petr Tylich a po slalomu přes celé hřiště ala Šárka Záhrobská přidal 4 branku. Tečku za zápasem pak udělal první útok, kdy po totálním rozebrání celé obrany se dostal ke střele do prakticky prázdné branky David Ryšánek a v poslední sekundě upravil na konečných 5:0.

Řekli po zápase:

Trenér Pavel Tylich: ,, Utkání potvrdilo, že soutěž se vyrovnává. Ze začátku jsme měli 3 vyložené šance, ale pak se soupeř zvedl a hru vyrovnal.  Trpělivostí a disciplinovaností jsme nakonec zaslouženě vyhráli.“

David Ryšánek: ,, Soupeře jsme přehráli, i když stav 2:0 po 2. třetině tomu neodpovídal. Spousta neproměněných šancí nás mohla mrzet, ale 2 branky v poslední části naši převahu potvrdily. Poslední gól už byl jen třešničkou na dortu.“

Petr Tylich: ,, Bojovné utkání proti houževnatému soupeři. V neúplné sestavě jsme se těžko prosazovali. Rozhodlo se až ve třetí třetině.Dobrý výkon podal náš brankář, který vychytal nulu.“