Úvod jsme měli raketový, protože hned v 17 sekundě skončila za zády brankáře Štětkovic střela nové posily našeho týmu, Franty Větrovského. Tato branka nás uklidnila a zápas jsme kontrolovali. V 10. minutě jsme se však zcela nepochopitelně vyrazili ve 4 na steč branky soupeře, přišli o puk, ten se dostal k rozjetému Janu Cicákovi, který ze samostatného úniku se štěstím, pod rukou brankáře, svůj nájezd proměnil. Neuběhli ani 2 minuty a po velkém zmatku v naší obraně, začínající špatnou rozehrávkou brankáře, přidal 2. gól Radek Válko.

Po první třetině jsme prohrávali 2:1.

Ve druhé třetině se hrál otevřený hokej se spoustou šancí na obou stranách. Žádný ze střeleckých pokusů ať jedné, či druhé strany v síti neskončil, a tak se odcházelo do kabin stále za stavu 2:1 ve prospěch našeho soupeře ze Štětkovic.

Do závěrečné třetiny jsme šli z cílem minimálně vyrovnat, ale bohužel při našem oslabení ve 40 minutě se nastřelený puk odrazil k Jiřímu Požárkovi, a ten už nemě problém jej dopravit do odkryté naší branky. Hned o 1 minutu později se do šance dostal Petr Tylich, jeho pokus ještě brankář chytil, ale volně ležící puk poslal do sítě Martin Náprstek. Do konce zbývaly téměř 4 minuty a my cítili šanci znovu vyrovnat. Velké šance však neproměnili Martin Náprstek, ani Franta Větrovský. Na těsné prohře už nic nezměnila ani špatně sehraná závěrečná powerplay, při které jsme sice neinkasovali, ale téměř celou jsme ji díky prohrané buly sehráli mimo útočné pásmo.

S obhájcem titulu jsme sehráli velice vyrovnané a dramatické utkání, bohužel se špatným koncem pro nás. Zápas se také obešel bez zbytečných zákeřností a protestů, k čemuž přispěla obě mužstva tím, že si přišla hrát hokej. Další zápas hrajeme proti druhému finalistovi loňského ročníku Tatranu Stars.

Řekli po zápase:

Trenér Pavel Tylich: „Výborný zápas se špatným koncem pro nás. Jestliže chceme takové zápasy vyhrávat, musíme proměňovat více šancí. Někteří hráči musí začít trénovat.“

Franta Větrovský: „ Dobrý zápas s kvalitním soupeřem, vyrovnaná hra ve které nakonec rozhodlo více štěstí, které se přiklonilo na hokejky hráčů Štětkovi.“

Patrik Eisenreich: „ Velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se štěstí přiklonilo na stranu soupeře. Měli jsme spoustu šancí, ale proměnili jsme pouze 2.“