Proti oslabenému soupeři, který nastoupil pouze s 8 hráči v poli, jsme nezačali vůbec dobře. Chyběl pohyb a nadšeně bojující Dušníky se dostávali častěji k zakončení. První kloudnou akci jsme předvedli až v 8. minutě, kdy Petr Tylich přistrčil do jízdy Davidu Ryšánkovi, který tvrdou střelou švihem k tyči přes obránce otevřel skóre. Ani první branka však nenastartovala náš tým k větší aktivitě a i nadále jsme předváděli mdlý výkon, takže siréna, ukončující 1. třetinu, byla spíše vysvobozením.

Do druhé třetiny jsme nastoupili s mnohem vyšším úsilím. Zlepšili jsme pohyb a soupeře dostali pod tlak, který se místy měnil až v drtivý. Gólman Dušníků měl plné ruce a nohy práce, aby uchránil svůj tým od inkasované branky. Držet nás v šachu se mu dařilo až do 24 minuty, kdy Lukáš Pejsar využil důrazu před brankou Venci Mareše a do poloodkryté branky zvýšil na 2:0. Hned po vhazovaní, využil kapitán Milan Hájek opět skvělé práce Venci Mareše a přidal 3. branku. Ve 29. minutě pak o sobě dal vědět i 3. útok a Dan Suk v pádu zvýšil na 4:0, po brankářem vyraženém nahození Martina Pileckého. Poslední slovo pak mohli mít Dušníky, ale Míra Kramata svůj samostatný nájezd neproměnil.

I závěrečnou třetinu jsme začali aktivně, několik dobrých šancí zneškodnil skvělými zákroky dušnický brankář, a když navíc ve 35. minutě Milan Hájek svým druhým gólem zvýraznil vedení, očekával se pohodový závěr. Nicméně zápas dohrán zdaleka nebyl. Ve 37. minutě se řítil sám na branku Míra Náhlík, který bekhendovou kličkou snížil na 5:1. Toto varování jsme však příliš vážně nebrali a za tichého přihlížení nechali hrát soupeře. 2. branku pak po totálním rozložení naší obrany přidal Ladislav Kobík. Naštěstí 3. branka v naší síti v podání Petra Čecha už přišla příliš pozdě na to, abychom náskok prohospodařili úplně.

Do dalšího zápasu, proti týmu Rožmitálu, si však musíme vzít přinejmenším ponaučení, že na hru je se potřeba soustředit za jakéhokoliv stavu.

Řekli po zápase:

Trenér Pavel Tylich: ,, Zahráli si všichni. Soupeř ač v 8 lidech byl více než zdatný. Konec zápasu někteří hráči vypustili, což by se stávat nemělo.“

Milan Hájek: ,,Zápas s tradičním rivalem se nevyvíjel vůbec dobře. Ač v 8 lidech tak celý zápas statečně vzdoroval. Až ve druhé třetině jsme zlepšili výkon a odskočili gólově. Ve třetí třetině jsme opět propadli a nechali Dušníky snížit na 5:3. Jsou to důležité 2 body.“

Václav Mareš: ,, 2 třetiny se hrálo pod naší taktovkou. V poslední třetině začal soupeř trochu kousat, díky vynikajícímu Dušanovi jsme vedení udrželi.“