Před zápasem na nás čekalo velmi milé překvapení v podobě poděkování předsedy osadního výboru Zvírotic pana Holana, za dosavadní výkony v poháru. Samotný zápas proti Tatranu jsme nezačali vůbec dobře. Hned v první minutě se soupeř dostal ke střele, tu náš  brankář pokryl. Proti pokusu Petra Kotába, kterému v situaci 2 hráčů proti 1 přihrál Jiří Pechač, už tolik štěstí neměl, a tak jsme od 2. minuty prohrávali 1:0. Hráči Tatranu pokračovali i nadále ve skvělém nástupu. Svým pohybem a důrazem u mantinelu dělali velké problémy naší obraně. Přetížená obrana si v nouzi občas vypomohla i nedovolenými zákroky, což vedlo k ještě silnějšímu náporu Stars. V 6. minutě putoval na trestnou lavici náš Zdeněk Kadlec, jeho oslabení jsme sice přečkali, ale jen několik málo sekund po jeho návratu na led ukázal našim obráncům záda Roman Hrubý, který svůj nájezd ze strany bezpečně proměnil krátkou kličkou mezi nohy brankáře. Z naší strany aktivita směrem dopředu byla prakticky nulová, neboť sedlčanského brankáře jsme byli schopni ohrozit pouze z velmi uctivé vzdálenosti. Třetinu jsme prohráli 0:2.

Do druhé třetiny jsme nastoupili přeci jenom s vyšším nasazením. Jako první se do šance dostal David Ryšánek, když se dostal k odraženému puku a sám postupoval na brankáře, střela se mu však vůbec nepovedla a sotva doklouzala k brankáři. Ve druhé třetině jsme byli o něco aktivnější, ale i pokusy soupeře byly velmi nebezpečné. Ve 23. minutě v probíhající naší přesilové hře a signalizovaném dalším trestu pro hráče Tatranu se k puku dostal Karel Hřídel a nezištnou přihrávkou našel před odkrytou brankou Petra Tylicha, který snížil na 1:2. Vstřelená branka vlila krev do žil našich hráčů. I přes mírnou územní převahu se nám však nedařilo dostávat se k častější střelbě, neboť obrana Stars v prostoru před brankou byla velmi nepříjemná. Stav 1:2 vydržel až do konce 2. třetiny.

Mezi druhou a třetí třetinou nám přišel popřát štěstí i pan starosta Dublovic Jindřich Bláha. Ve třetí třetině jsme se chtěli pokusit o vyrovnání, bohužel naši snahu hatila častá vyloučení. K žádné pořádné akci, která by vedla k ohrožení branky soupeře jsme se nedostali. Když navíc opět Jiří Kotáb střelou přes obránce a pomocí tyče zvýšil na 1:3, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. V závěrečných minutách si za naprosto nesmyslné protesty vysloužil trest ve hře Martin Náprstek a v dalším zápase bude chybět.

Vedení v sérii se tedy ujali hráči Tatranu. Odveta je na programu v úterý od 20:20.

Řekli po zápase:

Trenér Pavel Tylich:: „ Začali jsme velmi špatně, po dvou chybách obrany jsme prohrávali 0:2. Ve druhé třetině jsme se trochu zlepšili, ale nedokázali jsme se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře. Časté vyloučení nás už nepustilo do hry.“

Dušan Matějka: „Celé utkání ovlivnil tragický úvod. Soupeř dnes vyhrál zaslouženě. V úterý se začíná opět od 0:0, takže to zkusíme znovu.“

Dan Suk: „Po první třetině jsem myslel, že dostaneme 10 gólů. Ve druhé třetině jsme začali víc bruslit a hrát do těla. A hned to bylo vyrovnanější. Škoda 3. gólu, myslím, že jinak jsme na zvrat měli.“