Do zápasu jsme vstupovali s velkým respektem, protože mužstvo Olbramovic v této sezóně potrápilo ne jednoho soupeře. Hned ve 3. minutě vyslal David Ryšánek do sólového úniku Karla Hřídela, který se chystal zakončit tvrdou střelou pravděpodobně pod horní tyčku, střela se mu však příliš nepovedla. To však dokonale zmátlo brankáře Olbramovic, který na střelu mezi nohy po ledě zareagovat nedokázal a vedli jsme 1:0. Hned po té jsme měli možnost hrát přesilovou hru, nicméně naložili jsme s ní prachbídně, když jsme se nedokázali vůbec usadit v útočném pásmu. O vzruch před brankou soupeře se pak staral především náš první útok, který se nápaditou kombinací dostával do šancí. V 10. minutě se dostal na modré čáře k puku Michal Šedivý. Popojel si pro vylepšení palebné pozice více na pravou stranu, čímž na sebe nalákal pozornost všech bránících hráčů, včetně brankáře, pak však k překvapení všech nepoužil svou tvrdou ránu, ale křižně ke vzdálenější tyči přihrál Petru Tylichovi, který se zakončením do prázdné branky neměl potíž. Ve 13. minutě pak při přesilové hře vystřelil od modré čáry novic v našem dresu Ondřej Martinkovič, jehož střelu tečoval David Ryšánek a bylo to 3:0.

V úvodu druhé třetiny jsme čelili 2 minutovému oslabení 3 hráčů proti 4. Ani přes několik nebezpečných střeleckých pokusů hráčů Olbramovic jsme branku nedostali a přestáli tak kritickou situaci bez úhony. Ve 23. minutě pak projel až před branku soupeře Michal  Šedivý, jeho pokus o zakončení brankář vyrazil přímo ke zcela volnému Milanu Hájkovi, který napálil puk bez přípravy a rozvlnil síť po čtvrté. S dalšími střeleckými pokusy si už brankáři ve 2. třetině poradili a tak na ukazateli skóre svítil stav 4:0 v náš prospěch.

Třetí třetinu jsme si rozhodně nechtěli nijak zbytečně zkomplikovat a tak jsme se snažili především pozorně bránit. Olbramovičtí se prakticky nedostávali k ohrožení naší branky. Z našich hráčů mohl přidat gól Dan Suk, který se neproměnil samostatný nájezd, a pak Lukáš Pejsar, jenž se proháčkoval až před brankáře, ale také neproměnil. Pátou naší branku a zároveň 100. v sezóně dal po přihrávce Milana Hájka David Ryšánek. Skóre 5:0 vydrželo až do času 11:40, ve kterém bylo utkání ukončeno pro vypršení doby určenou pro zápas. Rozhodnutí sudích to bylo velmi rozumné, neboť ve hře obou týmů bylo stále více nervozity a hrozilo, že utkání skončí pro některé hráče vyššími tresty, čemuž předčasné ukončení zápasu zamezilo.

Další utkání je na pořadu už tuto středu, kdy se utkáme s rozjetým týmem Štětkovic.

Řekli po zápase:

Trenér Pavel Tylich: ,, Utkání jsme měli od začátku díky první lajně slušně rozehrané. Od druhé třetiny jsem udělal změny v sestavě. Rozložil sílu do všech útoků a v poklidu zápas dohráli.“

David Ryšánek: ,, Od začátku jsme drželi zápas ve svých rukou. 3 góly v první třetině nás uklidnily a v pohodě zápas dohráli. Soupeř se snažil vyrovnat alespoň v důrazem, ale spousta zákroků byla za hranicí faulu. Vyprovokovat jsme se však nenechali.“

Ondřej Martinkovič: ,, Do poloviny zápasu to bylo celkem slušné, ale pak se přestalo bruslit. Škoda neproměněných šancí, kterých jsme měli víc než dost, mohli jsme vyhrát i vyšším rozdílem. Dojem pokazil soupeř ke konci zápasu zbytečně tvrdými zákroky.“